ШИМ (PWM) контролери заряду

Показано один результат

ШИМ-контролери та принцип їх роботи

Контролер заряду акб для сонячних панелей це елемент системи СЕС, за допомогою якого ви можете значно підвищити ефективність заряду акб при цьому продовживши термін їх експлуатації. Основне завдання контролера заряду полягає в тому, щоб відстежувати стан акумуляторних батарей і регулювати напругу, що подається на них, залежно від ступеня заряду та розряду акб.

Таким чином, коли акумулятор вашої СЕС повністю заряджений, контролер заряду мінімізує подачу енергії на нього, забезпечуючи акб лише тією кількістю енергії, що необхідно для боротьби з саморозрядом. Якщо акб сонячної електростанції повністю розряджений, контролер зведе до нуля навантаження на нього і почне процедуру заряджання.

ШИМ-контролер заряду сонячної батареї – це пристрій, який використовує широтно-імпульсну модуляцію для відстеження стану акумулятора. Особливістю, якою шим-контролер може похвалитися на тлі класичних контролерів, що працюють за принципом on/off, є висока ефективність роботи, що варіюється від 94% до 97% залежно від моделі.

PWM-контролер має свою власну схему підключення, за допомогою якої пристрій інтегрується в систему СЕС і відстежує стан акумуляторів, що підключаються. Цей пристрій використовується для покращення ефективності заряду акумуляторів та збільшення тривалості експлуатації. Але як саме працює PWM-контролер і чи варто віддавати йому свою перевагу?

Принцип роботи контролера PWM

PWM контролер заряду є одним з нових типів контролерів. PWM контролер для сонячних батарей використовується в нових СЕС також часто, як і його конкурент, контролер МРРТ. Щоб визначитися з тим, чи варто віддавати свою перевагу контролеру pwm для сонячних панелей, спочатку варто розібратися з принципом його роботи.

Як згадувалося раніше, ШІМ контролери використовують принцип широтно-імпульсної модуляції з двох або трьох ступінчастим регулюванням. Це означає, що на першому ступені PWM контролер сонячних панелей заряджає АКБ на максимально доступній потужності. Таким чином контролер не допускає настання глибокого розряду батареї та підтримує її у працездатному стані. Контролер, що використовує широтно імпульсну модуляцію, постійно перевіряє стан акумулятора між імпульсами. Таким чином, контролер розраховує, якою тривалістю мають бути імпульси для підтримки 100% заряду.

У разі повністю зарядженого акумулятора такі імпульси будуть мінімально виявлятися у роботі контролера, тоді як повністю розрядженого АКБ імпульси будуть практично безперервними. Після кожної перевірки стану акумулятора PWM контролер проводить налаштування напруги, що забезпечує зарядку АКБ, зводячи ризики, пов’язані з передчасним виходом з ладу батареї, до нуля.

Друга стадія роботи PWM контролера полягає у стабілізації рівня заряду для всіх АКБ у системі. Таким чином, контролер може одночасно регулювати напругу, що подається на всі акумулятори, намагаючись зрівняти їх відсоток заряду для подальшої ефективної роботи СЕС. Третій та завершальний етап роботи PWM полягає у підтримці 100% заряду акумуляторів за допомогою зниження напруги. Таким чином, контролер PWM подає на акумулятори впроваджені в систему рівно стільки енергії, скільки необхідно на компенсацію саморозряду батарей.

Принцип роботи контролера PWM для сонячних батарей може здатися складним, проте завдяки цьому пристрою ви можете продовжити термін служби своїх акумуляторів. Слід зазначити, що в більшості конфігурацій PWM контролери використовуються для контролю відносно малопотужних сонячних електростанцій. Для великих та промислових СЕС краще використовувати MPPT контролери.

Щоб вибрати оптимальний контролер для СЕС, ви можете орієнтуватися на характеристики окремих моделей або заручитися підтримкою фахівців. Щоб отримати кваліфіковану допомогу у виборі PWM контролера для сонячних панелей, достатньо звернутися до нашої компанії, скориставшись інформацією у вкладці «Контакти». Наш спеціаліст проконсультує вас щодо переваг та недоліків конкретних моделей, а також допоможе знайти оптимальне рішення для вашої СЕС.

Кошик