Назад к списку

Обмеження вироблення інвертора Solis 30K-5G

1. Навіщо обмежувати вироблення інвертора


У 2021 році в багатьох областях почали боротися з перевантаженням зовнішніх мереж від приватних сонячних станцій. Хоча за законом, максимальна потужність інвертора приватної сонячної станції, не повинна перевищувати 30 кВт деякі власники ставили інвертори на 33 кВт і навіть на 50 кВт. У разі 50 кВт мережевих інверторів на самих пристроях переклеювали наклейки з характеристиками і подавали паспорт на 30 кВт інвертор. У разі 33 кВт інвертори найчастіше на самому заводі виробника переробляли з 33 кВт інвертора на 30 кВт, спеціально під ринок України. При цьому вихідні характеристики по потужності обмежувалися тільки програмно. Так, наприклад, оформляючи сонячну станцію на 30 кВт, а за фактом видаючи в мережу більше, власник СЕС заробляє більше.


Але при цьому значно підвищує напругу у зовнішній мережі, оскільки лінія не розрахована на потужність понад 30 кВт спочатку. Це призводить і до перенапруження в мережі, і до відключення сонячних мережевих інверторів, які працюють законно, видаючи не більше 30 кВт. Після виявлення рядів порушень, що стосуються максимально дозволеної потужності, в багатьох областях почали масово зобов'язувати власників 30 кВт СЕС обмежувати вихідну потужність на 30 кВт. У разі відмови з боку домовласника, енергопостачальна компанія має право розірвати договір на "зелений" тариф і не викуповувати надлишки. Щоб уникнути цього неприємного процесу ми програмно обмежили всі продані 33 кВт інвертори на максимальну потужність до 30 кВт.


2. Як налаштувати обмеження на інверторі Solis 30K-5G


Щоб обмежити потужність на Solis 30K-5G необхідно зайти в розширені налаштування в меню інвертора. Знайти "Advanced Setting". Ввести пароль 0010. Вибрати в меню "Power Control" перейти в пункт "Set Output Power" і виставити 100%. Зберегти налаштування. Все, інвертор не видасть більше 30 кВт.


3. Як змінитися денна продуктивність станції після обмеження


Нижче на графіку показано як зміниться графік продуктивності станції при зміні максимальної вихідної потужності з 33 на 30 кВт.