Назад к списку

Види комплектації сонячних станції на 30 кВт

Наша компанія будує сонячні станції під «зелений» тариф з 2015 року. За цей час ми вивчили всі особливості комплектації обладнання. Нашим клієнтам ми надаємо дані по продуктивності станції з точністю до 98%. Звичайно, є чинники, на які ми не можемо вплинути, наприклад, кількість сонячних днів. Але ми можемо показати реальні данні вироблення енергії на об'єктах наших кліентів. Ви зможите побачити реальну продуктивність панелей за день, місяць і рік. 

Спочатку варто розповісти про принципи підбору обладнання, а потім до кожної комплектації ми надамо скріни з систем моніторингу різних станцій.  Почнемо з того, що ми розрізняємо 3 види комплектації сонячної станції: Базова, Оптимальна та Максимальна.


Розберемо докладніше кожен вид на прикладі 30 кВт станції.


Комплектація Базова


Так ми називаємо, коли потужність сонячного інвертора і панелей рівно 30 кВт. Чому комплектація Базова? У літній період сонячні панелі нагріваються до 60-80 град. На кожен градус вони втрачають приблизно 0,4% від потужності. Всього, близько 20% втрат, може бути в літній сонячний день в пік продуктивності. Таким чином на виході з інвертора буде не 30кВт, а близько 24 кВт. Але багато компаній пропонують саме 30 кВт сонячних панелей, і ціна у них здається більш привабливою. Ми ж пропонуємо тільки в тих випадках, коли клієнт сам просить рівно на 30 кВт панелей. І як правило, в майбутньому, ми додаємо панелі до 36-39 кВт. Отже, комплектація СЕС 30 кВт Базова включає в себе мережевий сонячний інвертор на 30 кВт і сонячні панелі не більше 30 кВт. Площа фотоелектричного поля - 145 кв.м. Продуктивність такої станції буде на рівні 35 700 кВт-год на рік. 


Комплектація Оптимальна


У сонячну електростанцію в даній комплектації входить сонячний інвертор на 30 кВт, а панелей на 36 кВт. Потужність фотополя підбираємо таким чином, щоб покрити втрати потужності при нагріванні в основні місяці продуктивності станції з травня по вересень. При такій комплектації площа фотоелектричного поля становить 175 кв.м. Річна продуктивність буде близько 42 800 кВт-год.


Комплектація Максимальна


Це найправильніший вибір комплектації сонячної станції мережевого типу. Деякі виробники інверторів зробили максимальну вихідну потужність інвертора 33 кВт. Отже, панелей можна ставити більше не на 20% (як при 30 кВт видачі в мережу), а на 30%. Таким чином станція отримує максимально можливу продуктивність, а клієнт найкоротші терміни окупності. Адже це один з найважливіших факторів при покупці станції під «зелений» тариф. Ми рекомендуємо і ставимо на такі інвертори 39 кВт сонячних панелей. При такій потужності панелі займають площу порядка 189 кв.м. Продуктивність станції досягає 46 300 кВт ∙ год.


Розрахунок продуктивності ми показуємо клієнтові з урахуванням всіх втрат і при самих песимістичних сценаріях розвитку погодної ситуації. Часто зустрічаємо сайти, де така ж кількість панелей виробляє значно більше енергії. Ви можете самостійно прорахувати вироблення своєї майбутньої станції: https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#PVP. Але ми звикли вірити власному досвіду, і реальним даним зі станцій наших клієнтів. Тому і показуємо не максимум, а середні значення з урахуванням всіх можливих втрат. Наші клієнти можуть бути впевнені, що окуплять свої вкладення, в прораховані нами терміни.


Викопіювання з особистих кабінетів наших клієнтів


А тепер найцікавіше, нижче надані дані реальної продуктивності з різним відсотком перевантаження. Не врахований грудень. Варто зазначити, що цей рік аномальний за кількістю сонячних днів. А у нас в розрахунковій формулі вироблення стоять усереднені дані за останні 20 років за показаннями NASA. Тому фактично вироблення в цьому році, значно вище розрахункового.


Ці дані можна прийняти за основу, і робити висновки по продуктивності на 2021 рік. Все покаже час і погодні умови!


Звичайно вартість сонячної станції в залежності від комплектації буде різна. Наприклад, Базова комплектація коштує близько 18 000 долл., а Оптимальна коштує 20 500 долл. Комплектація Максимальна може коштувати до 22 000 долл. Також сюди треба додати вартість підвищення потужності, лічильника і всіх супутніх витрат. Точно можемо сказати, що правильна комплектація станції на 30 кВт з усіма можливими витратами коштує від 22 до 24 тис. долл. Більш точно можемо прорахувати в індивідуальному порядку. 

ЗАМОВИТИ РОЗРАХУНОК МЕРЕЖЕВОЇ СОНЯНЧОЇ СТАНЦІЇ