Назад к списку

Сонячна станція для дачі

Для кого підійде

Сонячна станція підійде для тих дачників, які живуть на постійній основі або майже цілий рік на своїй ділянці. При цьому мають проблеми з частим відключенням зовнішньої мережі або поганою якістю енергії, наприклад, низька напруга, мала потужність вхідного автомата.

Принцип роботи

Сонячна станція для дачі може бути з автономним або гібридним інвертором, але виконувати одну і ту ж функцію. Вдень сонячні панелі виробляють е/е, яку інвертор перетворює і направляє до споживачів. Коли є зайва енергія, вона накопичується в акумуляторному блоці. Інвертор автоматично направляє енергію до споживачів, то від сонячних панелей безпосередньо, то від акумулятора, то від мережі. Користувачеві тільки варто визначити пріоритетний режим роботи.


Як підібрати обладнання


Вибираємо інвертор

Визначаючи потужність інвертора необхідно порахувати сумарну пікову потужність навантаження. Як це зробити? Візьміть потужність всіх побутових електроприладів і складіть. Наприклад, у вас бойлер 1,5 кВт, електропіч на 2 кВт, холодильник 400 Вт, насос 600 Вт, освітлення на 100 Вт сумарно: 1,5 + 2 + 0,4 + 0,6 + 0,1 = 4 , 6 кВт. Вам підійде інвертор потужністю 5 кВт. Далі залишається подивитися який виробник випускає інвертор необхідної потужності і вибрати. У кожного виробника є свої переваги і особливості, які необхідно перед покупкою вивчити. Ну або довіритися професіоналам!)

Підбираємо сонячні панелі

Потужність сонячного масиву визначаємо виходячи з даних середньомісячного споживання е/е.Якщо ваш будинок за місяць споживає близько 300 кВт-година, наприклад, то можна встановити сонячних панелей на 3 кВт. Така кількість панелей в середньому і виробляє 300 кВт-год на місяць. Але можна і максимально дозволену кількість на підібраний інвертор. На 5 кВт інвертор можна, в залежності від типу, підключити від 4 до 7 кВт сонячних панелей. Залежно від вироблення, власник може розраховувати на певну стабільність в електропостачанні або нарощуванні потужності споживачів. Нижче представлений графік вироблення різної потужності сонячного масиву і % заміщення власного споживання за рік.


Підбираємо акумулятори

Звичайно, щоб досягти зазначених вище відсотків автономності необхідно правильно підібрати ємність акумулятора. Можна розраховувати від 8 до 48 годин запасу для автономної роботи. Щоб порахувати якої ємності необхідно встановити АКБ спочатку визначаємо середньогодинне електроспоживання. Беремо наше середньомісячне електроспоживання - 300 кВт-година ділимо на 30 днів і на 24 години. Виходить, близько 416 Вт-год. Для мінімального автономного живлення протягом 8 годин необхідна ємність акумуляторної батареї, на 3,3 кВт-год. З урахуванням того, що хороші літій-іонні АКБ можна розряджати на 80% (не на 100%), то отриману цифру необхідно збільшити: х = 3,3 * 100/80 = 4,125 кВт-год. Знаючи цю цифру можна підібрати комплект акумуляторних батарей, наприклад 2 шт по 2,2 кВт або 1 шт на 5 кВт. Для роботи системи в автономному режимі, наприклад, 24 години поспіль необхідно в 3 рази потужніший блок. Це визначає замовник особисто, оскільки вартість АКБ - це більше 50% від вартості всієї системи.Також тільки замовнику відомо на скільки годин відключають зовнішню мережу, або яка вартість автономності та енергонезалежності будинку прийнятна.


Як працює станція в реальних умовах

Розберемо як працює сонячна станція для дачі на реальному об'єкті, який розташований в м Запоріжжя. Для цього зайдемо в особистий кабінет клієнта і зробимо викопіювання усіх параметрів, які нас цікавлять. На малюнках нижче представлена ​​вся інформація, яку можна побачити в системі моніторингу інвертора.

Інформація в графіках


На графіках можна відстежити скільки енергії виробляється протягом усього світлового дня. Також добре видно добове споживання домового навантаження. І звичайно, видно як працює акумуляторний блок.

Інформація схематична


Система моніторингу дозволяє оцінити всі параметри автономності будинку. Наприклад, в даному випадку, потреба була не так в автономності (вона тут близько 50%), як в забезпеченні додаткової потужності в пік споживання і поліпшенні якості електроенергії з мережі. Можемо сміливо заявити, що ця станція свій функціонал виконує.

 

Вартість

Скільки ж коштує автономність і незалежність будинку? Якщо говорити про базовий комплект автономної станції, то можна вважати, що 1 кВт «під ключ» коштує від 1500 доларів США. Вартість кожної станції індивідуальна і залежить від багатьох факторів, які ми дізнаємося зі спілкування з нашими клієнтами.


Економічні показники

Відразу хочу відзначити, що термінів окупності, адекватних, у автономної станції немає. При розрахунку СЕС наша компанія показує клієнтам скільки грошей можна заощадити, при використанні альтернативної енергії. Наприклад, візьмемо все те ж середнє 300 кВт-год на місяць споживання. Якщо тариф для дачників, наприклад, 2,7 грн / кВт-година, а встановивши станцію на 3 кВт ми можемо замістити 80% споживаної енергії (див. графік вище), то легко порахувати економічний ефект. 300 * 12 * 0,8 * 2,7 = 7 776 грн в рік. Також можна заздалегідь прорахувати вартість альтернативної енергії. Розрахуємо вартість енергії зі станції на 3 кВт: (1500 * 3) / (300 * 12 * 0,8) = 1,2 грн / кВт-год. ​​

Для коректного підбору автономної сонячної станції для дачі, звичайно, правильніше звернутися до фахівців, але самим також тпотрібно розбиратися в базових принципах розрахунку і комплектації.