Назад к списку

Розвиток сонячної енергії станом на 2021 рік

РОЗВИТОК СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ У СВІТІ 

Альтернативні джерела енергії активно розвиваються по всьому світу. У 2020 році виробництво електроенергії з відновлюваних джерел виросло на ~7%, причому на вітрові та сонячні фотоелектричні технології разом припало майже 60% цього збільшення. Частка відновлюваних джерел у світовому виробництві електроенергії досягла майже 29% у 2020 році, що є рекордним щорічним зростанням.

У 2020 році сонячна фотоелектрична генерація збільшилась на рекордні 156 ТВт-год (23%) і досягла 821 ТВт-год. Сонячні фотоелементи стають найдешевшим варіантом виробництва електроенергії в більшості країн світу, що, як очікується, стимулюватиме інвестиції в найближчі роки.


У Европейському Союзі, після подвоєння в 2019 році, кількість сонячних фотоелементів збільшилася ще на 15% у 2020 році, оскільки країни ЕС активізують свої зусилля для досягнення кліматичних цілей. Ринками з найбільшим зростанням у 2020 році були Німеччина (+5 ГВт), Іспанія (+3 ГВт), Нідерланди (+3 ГВт) та Польща (+2 ГВт).

РОЗВИТОК МЕРЕЖЕВИХ СЕС В УКРАЇНІ

Сонячні станції, як джерело чистої енергії та пасивного доходу стрімко розвиваються і в Україні. З моменту прийняття закону про зелений тариф к-ть сонячних станцій виросла майже у 2 тис. разів. На 3-й квартал 2021 року вже встановлено більше 39,6 тисяч приватних сонячних станцій. У порівнянні з минулим роком к-ть зросла на 32,4%, детальніше ріст кількості СЕС по рокам представлений на графіку.(дані Держенергоефективності)


Лідером по кількості встановлених СЕС залишається Дніпропетровська область, друге та третє місце розділяють Закарпатська та Тернопільська відповідно.


РОЗВИТОК АВТОНОМНИХ, ГІБРИДНИХ ТА СЕС ДЛЯ ЕКОНОМІЇ

Через нестабільність закону про зелений тариф набуває розвитку сонячна енергія для власних потреб. З’являється все більше клієнтів, які цікавляться встановленням сонячних електростанцій автономного та гібридного типу. Завдяки таким СЕС можна отримати електроенергію навіть при відсутності ЛЕП. Автономний тип станції також чудово підійде для дому з постійною проблемою високої/низької напруги з мережі або з проблемою постійних відключень електроенергії.

Також набирають популярності сонячні станції для підприємств з метою економії на е/е. Тарифи на електроенергію для підприємств постійно ростуть і в деяких районах сягають 6 грн/кВт∙год. Такого типу СЕС має також термін окупності і при правильному розрахунку він коливається в межах 3-5 років. Також з 2022 року держава планує запустити програму NetMetering в результаті якої підприємства зможуть покривати своє споживання на всі 100%.

Детальніше про СЕС для підприємств читайте на сайті.


Як висновок, усі держави світу прагнуть досягти поставленого плану на 2030 рік та покращити кліматичний стан Землі. Розвиток в загальному всіх відновлюваних джерел е/е говорить про те, що ціль 2030 року досяжна. Кожен може приєднатися до великої мети, встановивши, наприклад, сонячну станцію.

Проконсультуватися з менеджером по сонячних станціях можна зателефонувавши +380504525014.