Назад к списку

Ефективність від зміни кута нахилу сонячного масиву

При встановленні сонячних панелей на наземних столах є можливість змінювати кут нахилу, щоб отримати оптимальний для кожного сезону. Таке рішення допомагає збільшити сумарну продуктивність сонячної станції. Для кожного регіону є свій оптимальний кут, тому ці дані ми враховуємо при розробці системи кріплень.

Для прикладу розглянемо систему наземних кріплень під сонячні батареї для Запорізької обл. 

Рекомендовані кути нахилу сонячного масиву для Запоріжжя представлені на фото. Це скрін з програми Optimal Tilt, яку можете встановити собі на телефон безкоштовно. У цій програмі можна побачити рекомендований середньорічний кут для сонячних панелей (зліва на фото), і рекомендовані кути нахилу для кожного місяця.


Рекомендуємо змінювати 4 рази в рік кут масиву сонячних панелей, але, якщо є бажання і час можете і кожен місяць. За нашими розрахунками ефект від зміни кута нахилу 4 рази на рік від 12 раз - не сильно відрізняється. Нижче наведено таблицю з даними, на якій видно продуктивність сонячної станції потужністю 30 кВт на стаціонарній системі, і зі зміною кута по сезону.


Як видно з аналізу таблиці приріст вироблення становить близько 3%. А різниця між рекомендованими кутами від нашої компанії, і оптимальними для кожного місяця взагалі менше 0,5 відсотка. На графіку нижче представлені дані для порівняння.


Також ми підрахували який місяць на скільки відсотків впливає на загальну продуктивність станції. Зробили розрахунок оптимального кута для кожного сезону, і рекомендований оптимальний кут для застосування в системі із змінним кутом.


Ми не рекомендуємо використовувати гострі зимові кути, через сильне вітрове навантаження. Оптимально залишити кут 45 °. Також для літа рекомендуємо встановлювати 20 °, це середній кут для 4-х місяців, на які припадає більше третини всього річного виробітку сонячної електростанції.


Наша компаныя розробляє для кожного клієнта індивідуально систему під розмір панелей, і розмір ділянки. Для детального прорахунку нам необхідно точний розмір ваших сонячних панелей і бажана компоновка по столах (1, 2 або 3 столи, в ряд або один за іншим). Між паралельними рядами рекомендуємо відстань не менше 8 м. Нижче представлені розрахунки для системи ТТ NOVA 4-1.


Компанія ONLYSolar виготовляє систему кріплення із змінним кутом під кожного клієнта індивідуально і також проводить ТО зі зміни нахилу сонячних панелей.