Назад к списку

Яка довжина тіні від масиву сонячних батарей?

Розміщення панелей на землі дуже відповідальний захід. Необхідно прорахувати систему таким чином, щоб тінь від переднього ряду батарей не потрапляла на задні ряди. Для цього прораховується кут падіння сонячних променів на фотоелектричну площу, яка дає тінь при різному положенні сонця.

Неправильний монтаж значно впливає на продуктивність всієї станції. Якщо тінь потрапляє на сонячну панель, то її робота погіршується, а так як панелі з'єднуються послідовно, то це негативно відбивається на всіх інших сонячних панелелях також. На фото, ви можете побачити яку площу затінюють панелі, коли сонце в зеніті. Довжина площини сонячних фотоелектричних модулів L = 3,4 м. Візуально виглядає, що тінь не велика, але довжина затінення  становить 5,3 метра. Це означає, що наступний ряд повинен бути не ближче ніж падає проекція від конструкції.


Правильне розміщення дозволить зберегти відмінну продуктивність сонячної станції. Якщо місця не надто багато, рекомендуємо зробити монтаж pv-модулів на кріплення із змінним кутом, це дозволить регулювати нахил панелей і підвищити вироблення на 4%. 


Компанія ONLYSolar робить монтаж сонячних батарей на наземному оцинкованому кріпленні, що набагато міцніше і легше в установці ніж зварне.