Назад к списку

Як за допомогою сонячної станції підприємству економити на оплаті е/е?

Звідки взялася тенденція на сонячні станції для економії на підприємстві?


У другому кварталі 2020 р. багато компаній почали активно просувати тему заміщення на підприємстві традиційного джерела електроенергії на сонячну.  Це обумовленно тим фактором, що тариф на електроенергію постійно і не прогнозованно росте. Тому, власникам підприемств потрібно шукати вихід, як бути конкурентоспроможними на цьому ринку. Можна зменшити споживання, або замістити частку споживання на енергію, виробленну власною сонячною станцією. Собівартість такої енергії значно менша, ніж вартість купованної. В середньому вартість альтернативної енергії починаеться від 50 копійок за кВт-год.


Чи справді вигідна сонячна станція для економії на підприємстві?


Можна багато розмірковувати на цю тему і лити воду, але ми так робити не будемо. У нас є реальні кейси, де можно побачити всі показники і самому вирішити, чи вигідне для Вас таке ж рішення.


Першу сонячну станцію для економії підприємства ми встановили ще в липні 2017 роки для Української елеваторної компанії в Запорізькій області. Завдання стояло в скороченні власного споживання, в основному в літній період року. Сонячна станція, як багато хто знає, працює добре в ясний сонячний день. В Україні така погода спостерігається з Травня по Вересень. В інший час досить похмуро і сонячні панелі працюють тільки на 10-30% від своєї номінальної потужності. У випадку з елеваторною компанією сонячна станція саме те, що треба. Ми встановила 10кВт інвертор і 10 кВт сонячних фомодулей. Річна продуктивність станції склала близько 12000 кВт-год. Встановлена ​​електростанція змогла замістити значну частину власного енергоспоживання, більше 30% економії. Розрахунковий термін окупності станції склав менше 5 років. Звичайно, в розрахунку враховувалася тенденція зростання тарифів на електроенергію, дисконтована ставка і термін служби більше 25 років.


Друга станція для підприємства була встановлена ​​в червні 2019 року для свердловини питної води в смт. Веселе, Запорізької обл. Цей проект фінансували з Глобального екологічного фонду ПРООН. Основним завданням було замістити частину електроспоживання за допомогою сонячних панелей. Система повинна дозволяти в денний час накачувати воду в резервуари, а потім розподіляти по точкам розбору. Потужність інверторного обладнання склала 20кВт, а ось потужність панелей встановили  на 22 кВт. Встановили панелі на наземній конструкції на території насосної станції. У цьому випадку мова про окупність не велася, оскільки стояло завдання в створенні автономності та незалежності від зовнішньої мережі.


І третя наша сонячна станція для підприємства реалізується на даний момент в пгт.Терноватое, Запорізької обл. Установка для економії на фермерському господарстві гібридного типу потужністю 15кВт. Завдання стоїть як в скороченні власного електроспоживання, так і в забезпеченні автономного живлення резервної нитки при відключенні зовнішнього лінії електропередачі. Дану станцію наша компанія спроектувала із застосуванням інверторів гібридного типу (можуть працювати на віддачу в мережу і як безперебійне джерело енергії) з обмежувачем вироблення в зовнішню мережу. Графік споживання на господарстві зручний для застосування саме сонячної станції, оскільки пік споживання з Червня по Вересень. Більш детально на графіку нижче.


Як накопичувальну частину вибрали надійні літій-іонні акумулятори. Вони прослужать більше 10 років гарантовано. Сонячних панелей встановили на 16,2кВт на даху паралельно покрівлі. Врахували кілька незалежних точок розбору електроенергії з резервної нитки. На резервну нитку підключили всіх споживачів, крім потужної 60кВт сушарки і нагрівальних елементів - вони залишилися на харчуванні від звичайної мережі з частковою компенсацією від сонячної станції. При незмінності тарифу, на даний момент економія складе близько 38 000 грн. Так, на тлі витрат на весь проект може це й небагато, але завдання клієнта була досягти незалежності від енергопостачальної компанії. Також треба враховувати зміну тарифів і ситуації в цілому в країні, і тільки тоді приймати рішення про доцільність встановлення подібних станції для свого підприємства. Ми змогли домогтися заміщення власного електроспоживання на 82%. З урахуванням усього терміну служби станції цей проект себе окупить, але не в строк до 5 років.


В яких випадках установка сонячної станції на підприємстві доцільна?


З вище наведених реальних об'єктів, можна побачити, що встановлювати сонячну станції на підприємстві краще при значному підвищенні споживання в літній період, при частому відключенні зовнішньої лінії електропередач, а також при створенні автономної роботи окремого обладнання в денний час. При значному збільшенні тарифів на електроенергію, сонячна станція стає більш вигідним рішенням.


З чого варто почати підбір сонячної станції для підприємства?


Якщо Ви власник підприємства, який думає встановтьт сонячну станцію для економії, то ми рекомендуємо почати з проекту. Він розкриє всі сторони і допоможе прийняти рішення про доцільність впровадження. Крім іншого, Ви зможете оцінити компанію, яка буде Вам будувати станцію: пунктуальність, уважність до деталей, а головне відповідальність. Для наочності деякі сторінки з нашого проекту Ви можете побачити нижче.


Як працює сонячна станція для економії на підприємстві?


Ось кілька варіантів: 

  1. Сонячна станція з мережевим інвертором для заміщення денного споживання, яке значно перевищує вироблення сонячної станції;
  1. Сонячна станція з мережевим інвертором і обмежувачем перетоку в зовнішню мережу для заміщення денного споживання, яке може бути менше вироблення сонячної станції;
  1. Сонячна станція з гібридним інвертором і акумуляторами для створення резервної нитки на випадок відключення напруги на ЛЕП, а також часткової економії власного електроспоживання.


Наведемо базовий принцип роботи. Генеруюча частина - сонячні панелі. Також до складу входить інверторна частина - вона може бути різною (як описано вище). У денний час сонячні панелі перетворюють «енергію сонця» в електричну, яка за допомогою інвертора конвертується в придатну для споживання і направляється до споживачів. Якщо є надлишки виробленої сонячними панелями енергії, то вони можуть або йти в зовнішню мережу (це не бажано, оскільки вона враховується як реактивна і Ви за неї заплатите), або за допомогою спеціального обмежувача бути заниженою. Таким чином підприємство може компенсувати частину спожитої із зовнішньої мережі електроенергії. Говорити про 100% заміщення поки не доводиться. У двох словах: дорого і немає сенсу при даних тарифах. Як виглядає схематично сонячна станція для підприємства можна подивитися на схемі нижче.


Який тип інвертора підійде і як буде працювати станції саме для Вашого підприємства, питання індивідуального порядку обговорення. Зверніться до фахівців нашої компанії, і ми допоможемо визначити, що для Вас найбільш вигідне рішення. 

Сонячні станції для економії на підприємстві