Назад к списку

Чому важливо робити ТО сонячної станції?

Технічне обслуговування сонячної станції необхідно проводити як мінімум один раз на рік. Для того, щоб напередодні великої генерації (період з лютого по листопад), мати впевненість у тому, що обладнання СЕС справне, і готово до безперебійного генерування електроенергії і прибутку.


Під час ТО ми перевіряємо: 

1. Надійність електричних з'єднань, мабуть найважливіший елемент технічного обслуговування. Через усадку кабелів можливі виникнення мікро зазорів між сполуками, які призводять до перегріву кабелю і можливого їхнього займання.


2. Надійність механічних кріплень обладнання. Після зимових вітрів і в період перепаду температури можливе послаблення механічних кріплень. Якщо в такому стані залишити точки кріплення - можливі поломки при весняних вітрах.


3. Проводиться очищення охолоджуючих поверхонь і обслуговування вентиляторів. Особливо актуально для інверторів установлених поза приміщенням або в запиленому приміщенні (гараж, цех). При накопиченні пилу на тепловідвідних поверхнях в більшості випадках інвертор залишається робочим, але через високу температуру електронних компонентів, може знижуватися ККД роботи інвертора приблизно на 3%. 


4. Перевіряється надійність електричних з'єднань, мабуть найважливіший елемент Технічного Обслуговування. Через усадку кабелів можливі виникнення мікро зазорів між сполуками, які призводять до перегріву кабелю і можливого їхнього займання.


5. Під час ТО також перевіряємо журнал помилок інвертора. Кожен інвертор записує всі помилки (поломки, збої, неякісні параметри зовнішньої мережі) у внутрішню пам'ять. Під час проведення тех. обслуговування інженер перевіряє цей журнал і при виявленні якихось систематичних помилок діагностує і усуває їх.


Також під час проведення ТО можуть бути надані додаткові послуги, виконання яких клієнтом утруднено. 

Наприклад: мийка сонячних панелей на високій крутій покрівлі, або регулювання кута нахилу наземної конструкції.

 


Таким чином, виконання ТО дозволяє підвищити безпеку експлуатації СЕС і її продуктивність, виключивши можливі поломки і зниження ризику виникнення поломки. Крім того, виконання регулярного обслуговування є обов'язковою умовою для збереження гарантійних зобов'язань від виробника (в основному стосується інвертора). Такий важливий захід потрібно довіряти тільки висококваліфікованим фахівцям. Компанія ONLYSolar надає цю послугу вже не перший рік, тому має великий досвід в проведенні технічного обслуговування сонячних станцій.