Сонячна станція для дачі

Для кого підійде

Сонячна станція підійде для тих дачників, які живуть на постійній основі або майже цілий рік на своїй ділянці. При цьому мають проблеми з частим відключенням зовнішньої мережі або поганою якістю енергії, наприклад, низька напруга, мала потужність вхідного автомата.

Принцип роботи

Сонячна станція для дачі може бути з автономним або гібридним інвертором, але виконувати одну і ту ж функцію. Вдень сонячні панелі виробляють е/е, яку інвертор перетворює і направляє до споживачів. Коли є зайва енергія, вона накопичується в акумуляторному блоці. Інвертор автоматично направляє енергію до споживачів, то від сонячних панелей безпосередньо, то від акумулятора, то від мережі. Користувачеві тільки варто визначити пріоритетний режим роботи.

Читать дальше

Обмеження вироблення інвертора Solis 30K-5G

1. Навіщо обмежувати вироблення інвертора


У 2021 році в багатьох областях почали боротися з перевантаженням зовнішніх мереж від приватних сонячних станцій. Хоча за законом, максимальна потужність інвертора приватної сонячної станції, не повинна перевищувати 30 кВт деякі власники ставили інвертори на 33 кВт і навіть на 50 кВт. У разі 50 кВт мережевих інверторів на самих пристроях переклеювали наклейки з характеристиками і подавали паспорт на 30 кВт інвертор. У разі 33 кВт інвертори найчастіше на самому заводі виробника переробляли з 33 кВт інвертора на 30 кВт, спеціально під ринок України. При цьому вихідні характеристики по потужності обмежувалися тільки програмно. Так, наприклад, оформляючи сонячну станцію на 30 кВт, а за фактом видаючи в мережу більше, власник СЕС заробляє більше.

Читать дальше

Двосторонні сонячні модулі

Що таке двосторонній модуль? 


 Bifacial значить "двосторонній". Використання світла з передньої і задньої сторони модуля.

Розглянемо сонячні панелі компанії Canadian Solar - Dymond. Нова панель Dymond Canadian Solar, також відома як модуль зі склопакетами, цей інноваційний продукт використовує термозміцненне скло замість традиційного полімерного листа і не має металевого каркасу, тому він не вимагає заземлення. Це усуває причину потенційної індукованої деградації (PID), і панель може витримувати підвищену вологість, високу температуру, піщані бурі, ультрафіолетові і корозійні кола.

Читать дальше

Види комплектації сонячних станції на 30 кВт

Наша компанія будує сонячні станції під «зелений» тариф з 2015 року. За цей час ми вивчили всі особливості комплектації обладнання. Нашим клієнтам ми надаємо дані по продуктивності станції з точністю до 98%. Звичайно, є чинники, на які ми не можемо вплинути, наприклад, кількість сонячних днів. Але ми можемо показати реальні данні вироблення енергії на об'єктах наших кліентів. Ви зможите побачити реальну продуктивність панелей за день, місяць і рік. 

Спочатку варто розповісти про принципи підбору обладнання, а потім до кожної комплектації ми надамо скріни з систем моніторингу різних станцій.  Почнемо з того, що ми розрізняємо 3 види комплектації сонячної станції: Базова, Оптимальна та Максимальна.

Читать дальше

Тарифи на електроенергію в Україні. Як зберегти незалежність від цінової політики монополістів

Середня вартість е/е для юридичних осіб (промисловість) включає в себе цілий ряд складових. По-перше, вартість енергії - 57,65%. Сюди входить акциз на е/е в розмірі 3,2%. Плюс 12, 56% - вартість розподілу е/е, або тариф операторів систем розподілу (ОСР, обленерго). Кожен з них має окремі тарифи для різних споживачів: І і ІІ класу (напруга вище 27,5 кіловольт і нижче). Тарифи для І класу дешевше, оскільки в мережах з великою напругою менше технологічних втрати. Промислові споживачі, безпосередньо приєднані до магістральних мереж, тариф ОСР не платять.

Читать дальше

Як за допомогою сонячної станції підприємству економити на оплаті е/е?

Звідки взялася тенденція на сонячні станції для економії на підприємстві?


У другому кварталі 2020 р. багато компаній почали активно просувати тему заміщення на підприємстві традиційного джерела електроенергії на сонячну.  Це обумовленно тим фактором, що тариф на електроенергію постійно і не прогнозованно росте. Тому, власникам підприемств потрібно шукати вихід, як бути конкурентоспроможними на цьому ринку. Можна зменшити споживання, або замістити частку споживання на енергію, виробленну власною сонячною станцією. Собівартість такої енергії значно менша, ніж вартість купованної. В середньому вартість альтернативної енергії починаеться від 50 копійок за кВт-год.

Читать дальше

Як працюють літій-іонні АКБ та їх переваги перед свинцево-кислоними


З практики, фахівці нашої компанії виявили що, для використання в системах сонячних електростанцій найкаще підходять акумуляторні батареї літій-іонного типу. Вони мають більш тривалі цикли розряду і високу напругу системи, що дозволяє їм надійно працювати в 5 разів довше, звичайних, наприклад, свинцево-кислотних акумуляторів. Також в середньому термін роботи літій-іоних акумуляторів від 3000 до 6000 циклів, в тому разі як свинцево-кислотних всього 300-800 циклів заряду/розряду.

Читать дальше

Ефективність від зміни кута нахилу сонячного масиву

При встановленні сонячних панелей на наземних столах є можливість змінювати кут нахилу, щоб отримати оптимальний для кожного сезону. Таке рішення допомагає збільшити сумарну продуктивність сонячної станції. Для кожного регіону є свій оптимальний кут, тому ці дані ми враховуємо при розробці системи кріплень.

Для прикладу розглянемо систему наземних кріплень під сонячні батареї для Запорізької обл. 

Рекомендовані кути нахилу сонячного масиву для Запоріжжя представлені на фото. Це скрін з програми Optimal Tilt, яку можете встановити собі на телефон безкоштовно. У цій програмі можна побачити рекомендований середньорічний кут для сонячних панелей (зліва на фото), і рекомендовані кути нахилу для кожного місяця.

Читать дальше

Страхування сонячної станції

Альтернативна енергія, особливо сонячна, в Україні розвивається з кожним роком все більше і більше. Тільки за 2019 рік встановили понад 4500 домашніх сонячних електростанцій. Основне обладнання яких коштує від 100 тис грн і вище. У нашій компанії часто запитують, як можна убезпечити себе і уберегти сонячну станцію від вандалізму або від погодних умов, адже заміна обладнання коштує не мало. Раніше ми пропонували обгородити, найняти охорону, поставити сигналізацію або завести собаку на ділянці, але це все одно не допоможе, якщо раптом випаде град або станеться інше стихійне лихо. З 2020 року ми пропонуємо нашим клієнтам застрахувати їх СЕС від найбільш актуальних ризиків, в тому числі і злодійства.

Читать дальше

Як продовжити роботу сонячної станції?

Нас часто запитують, як можна вберегти сонячну станцію, щоб не вкрали частину її обладнання або як максимально продовжити високу продуктивність компонентів. Рекомендується щоб територія, де будуть розміщені панелі, хоч якось охоронялася.


Інвертор бажано ставити в приміщенні або зробити навіс, щоб він не перегрівався, це допоможе продовжити його робочий стан і зберегти хороший ККД. Також рекомендуємо поставити його в спеціальний бокс, якщо це розміщення на вулиці. Він вбереже не лише від крадіжки, а й від сонця.

Читать дальше
Загрузить еще